Vítězství v kategorii Mascom Cup 2023

Dalším podnikem byl rallycross v Sedlčanech, kde je kategorie Mascom Cup součástí již několik let. Byla to pro Standu nová trať i zkušenost, přesto dokázal zvítězit. Zpestření sezony byl vložený závod při mistrovství Evropy v Nové Pace. Mascom Cup byl vložený závod a měl ho klasicky bodovaný do svého podniku. Pro Standu to byly skvělé závody s parádní atmosférou a opět se mu podařilo vyhrát v nabité konkurenci s 27 soupeři. Poté ho čekal opět rallycross v Sedlčanech. Tam se mu moc nedařilo a ve finále, když bojoval o třetí místo, byl nakonec vyloučen a klasifikován jako 13. Následující závod byl vrcholný a to v Poříčí nad Sázavou, kde jsou vždy nejlepší závody z českého mistrovství. Závody se velice vydařily a Standa zvítězil. Další závod byl na Standovo neoblíbené trati v Dolním Bousově, kde se mu nedařilo. Bylo to způsobeno mimo jiné i kvůli Standovo lehké váze (Standa je nejmladší ze startovního pole), a tak dojel na 6. místo. Předposlední závod seriálu Mascom Cup 2023 se konal v Sedlčanech. Byly to opět vydařené závody, které vyhrál a Standa se tak stal vítězem celého seriálu Mascom Cup 2023. Před posledním závodem v Rakousku se jel volný závod Setkání mistrů v Humpolci. Standa dostal nabídku od týmu RSK Romana Kalvody, aby se svezl ve velkém evropském CrossCar s motorem Yamaha 800 ccm. Nabídku využil. Závod si užil a nasbíral plno nových zkušeností. Poslední závod Mascom Cup v Rakousku chtěl vyhrát a potvrdit tak celkové umístění na 1. místě. Vyhrál měřené tréninky, rozjížďky, v semifinále jsem byl druhý a ve finále bohužel skončil hned v 1. zatáčce ve hromadné kolizi. Nic to však neznamenalo a Standa stanul na stupínku vítězů se získaným celkovým prvenstvím.

Za skvělou sezonu 2023 děkuji hlavně rodičům, skvělému týmu RSK za celoroční práci a přípravu karta a sponzoru WPauto.“ (Standa Brousek)